KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 1248153
*
nr 124 8153
Skulptur
keramik, "en Hemlighet" 1800-tal
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 13:12:10
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:31
-
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:18
*
Skulptur
nr 124 8153
Skulptur
keramik, "en Hemlighet" 1800-tal
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/2 13:12:10 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
-
7206 Skulptur
Bodhisattva, metall. Höjd: 21 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:41 -
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Aktuellt bud: 2.800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:31 -
7128 Skulptur
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:18



